Energia z nauki - rodzinny weekend naukowo-sportowy

-

W ramach jubileuszu 75-lecia powstania Politechniki Łódzkiej, uczelnia zorganizuje weekend pełen naukowych i sportowych atrakcji dla łodzian oraz mieszkańców regionu. Celem projektu jest zwiększanie świadomości społecznej nt. wpływu kondycji fizycznej na poprawę jakości życia i zdrowia.

Wśród planowanych działań znajdą się spotkania z naukowcami PŁ, m.in. ekspertami z zakresu dietetyki, nowych technologii, które pokażą, w jak wielu aspektach życia obecna jest nauka i jak duży wpływ ma na nasze życie. Podczas warsztatów zaprezentujemy, jak wiele łączy naukę ze sportem, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną - uprawianą amatorsko i profesjonalnie.

Centralnym miejscem wydarzeń będzie kampus Politechniki Łódzkiej i Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ Zatoka Sportu.

Pracownicy i studenci PŁ zaprezentują najciekawsze działania poszczególnych jednostek na rzecz sportu i zdrowego trybu życia, a absolwenci pochwalą się, jak wiedza i praktyka zdobyta w trakcie studiów, zaowocowały w ich działalności zawodowej.

Podczas paneli tematycznych zaprezentujemy zagadnienia dotyczące m.in. rozwiązań technologicznych stosowanych w pojazdach sportowych, tekstyliach przyjaznych sportowcom. Opowiemy także m.in. o pracach nad opaską badającą nawodnienie organizmu, możliwościach gier komputerowych stymulujących funkcje poznawcze seniorów itp.

Celem weekendu sportowego Energia z nauki jest aktywizacja osób w różnym wieku, w różnych dyscyplinach, dlatego zajęcia odbywać się będą na różnym poziomie zaawansowania.

Wydarzenia główne